Sportági hírek

Érmekért küzdenek karatésaink szerdától a horvátországi Eb-n

Készült2024-05-07

Szerdától vasárnapig a horvátországi Zadarban zajlik az idei karate Európa-bajnokság. A kontinensviadalon Magyarországot 13 ép és 12 para-karate versenyző képviseli. A válogatott tagja az olimpiai bronzérmes és a tavaly őszi budapesti vb-n ezüstérmes Hárspataki Gábor, a különböző világ- és multisport versenyeken számos érmet nyert Tadissi Martial, illetve a para-karatéban világ- és Európa-bajnok – Budapesten is aranyérmes – Kákosy Olívia.

Szkander Eb – Több junior érmet szereztek eddig a magyarok

Eldőlt, hogy 2026-ban Magyarország rendezheti az Eb-t!

Dobogós helyekkel kezdett Tim Gábor az Eset GT Sprint bajnokságban

Készült2024-05-03

2024-ben Tim Gábor kategóriát váltott, a márkakupás sikerek után a GT autózás világa felé fordult a hétszeres bajnok autóversenyző. Már 2023-ban kipróbálhatta magát a GFS Racing Team autójával, a Lotus Exige V6 Cup-R volánja mögött szerzett dobogós helyeket a Balaton Park Circuit-en. Tim az idei évben már teljes szezonra készült, az ESET Cup első fordulóján állt rajthoz a GT Sprint bajnokságban.

Több mint 300-an kick-boxoltak Nádudvaron

Készült2024-05-02

Immár a kilencedik alkalommal zajlott le a Nádudvari Gasztro Kupa elnevezésű kick-box verseny 2024. április 27-én. A Rácz Kickboxing Team Sportegyesület által megrendezett viadalon 26 klub több mint 300 versenyzője húzott kesztyűt a kupákért, övekért.

Fallabda – A dánok ellen nyertünk!

A dánok legyőzésével kezdte az Európa-bajnokságot a férfi fallabda-válogatott!

IKF Strandkorfball Világbajnokság

Készült2024-04-30

Az idei Strandkorfball Világbajnokságon 4 kontinensről 18 ország csapata vett részt. A szakág sajátossága, hogy a rövid mérkőzéseknek köszönhetően a résztvevő országok közül a legjobb 12 csapat kompetitív mérkőzéseket játszott egymással, a mérkőzések kimenetele előre megjósolhatatlan volt.

Kondár Anna: ha véget ér a sportpályafutás, akkor is talpon kell tudni maradni!

A kick-boxos Kondár Anna fizikálisan és mentálisan is kipihente magát. Volt mit, hiszen 27 év élsport után nemrég döntött a visszavonulás mellett, igaz, hogy döntését több makacs sérülés „megkönnyítette”. A sportágban rekordot jelentő tízszeres világbajnoknak azonban most már ismét hiányzik a mozgás, és az a rendszeresség, amit a sporttól kapott.

Mindkét nemben megvédte bajnoki címét az SZPK Komárom

Készült2024-04-29

A férfiaknál és a nőknél is az SZPK Komárom nyerte meg a floorball OB1 2023-2024-es kiírását.

Megvan a válogatott a karate Eb-re

Készült2024-04-26

Keretet hirdettek a karatésok a közelgő felnőtt Európa-bajnokságra. A horvátországi Zadarban május 8. és 12. között sorra kerülő kontinensviadalon Magyarországot 13 versenyző képviseli majd – köztük az olimpiai bronzérmes és a tavalyi budapesti vb-n ezüstérmes Hárspataki Gábor, valamint a különböző világversenyekről és multisport eseményekről számos érmet hozott Tadissi Martial.

Kezdetét vette a teqball országos bajnokság

Készült2024-04-25

Az elit számára a tét a vb-indulás

Megkezdődött a MOL Országos Teqball Bajnokság. Az 1. fordulónak a fővárosban a Nemzetközi Közszolgálati Egyetem adott otthont.