Sporttörténelmi évet hozott össze a magyar jet-ski!

Készült2022-10-07

A felnőttek és a juniorok is sikert sikerre halmoztak idén a kiemelt nemzetközi viadalokon, így nem csoda, hogy eredményességben minden eddigi évet felülmúltak a versenyzők.

A felnőtt Jet-Ski Világbajnokság 10 versenykategóriájában 1 arany- és 1 bronzéremmel, illetve 1 pontszerző helyezéssel Magyarország az 5. helyen végzett a nemzetek közötti éremtáblázatban. A vb-győztes: Marcus Jorgensen Runabout GP1 kategóriában, bronzérmes Jászai Csongor Ski GP3 kategóriában, Süli Csaba Ski GP3 kategóriában pedig a 6. helyen zárt.

Az Európa-bajnokság 13 versenykategóriájában 1 arany-, 2 ezüst- és 1 bronzéremmel, valamint 5 pontszerző helyezéssel hazánk a 3. helyen végzett a résztvevő nemzetek rangsorában. Európa-bajnok: Cseke Zsolt Runabout Veterans GP1 kategóriában, ezüstérmesek: Kéri Attila Runabout Veterans GP1, Ifj. Komonyi Lajos Ski Juniors GP3.3 kategóriában, illetve bronzérmes Marvin Bohuslav Ski Juniors GP3.2 kategóriában. Pontszerzők: 4. helyezett lett Süli Csaba Ski GP3, Puskás Zekő Ski Juniors GP3.2 kategóriában, 5. helyen végzett Kasza György Runabout GP1 kategóriában, és 6. helyet szerzett Sándor Péter Runabout Veterans GP1, Cseke Mercédesz Runabout Juniors GP4 kategóriában.

A juniorok vb-sorozatában, 2 versenykategóriában 1 arany-, 2 ezüst- és 1 bronzéremmel, illetve 1 pontszerző helyezéssel a magyar fiatalok megnyerték a nemzetek versenyét! Világbajnok: Puskás Zekő Ski Juniors GP3.2 kategóriában, ezüstérmesek: Ifj. Komonyi Lajos Ski Juniors GP3.3, Marvin Bohuslav Ski Juniors GP3.2 kategóriában, Jászai Csongor Ski Juniors GP3.3 kategóriában pedig bronzérmes lett. Ifj. Kéri Attila Ski Juniors GP3.2 kategóriában a 6. helyen zárt.

Gratulálunk a tagszövetségünknek, a versenyzőknek és a felkészítőknek!

Fotó: Magyar Jet-Ski Szövetség