Pole, dobogó és összetett harmadik hely – így zárta Molnár Martin a brit F3-as szezon első felét

Készült2026-07-13

Pole, dobogó és összetett harmadik hely – így zárta Molnár Martin a brit F3-as szezon első felét

Ausztriában, a Red Bull Ringen rendezett negyedik fordulóval zárult le az idei brit Forma–3-as (hivatalos nevén GB3-as) szezon első fele. A One Magyarország által szponzorált Molnár Martin a Hungaroring után újabb pole-pozíciót és dobogós helyezést ért el a hullámvasútszerű hétvégén, amellyel nem teljesen elégedett, de az utolsó futamon megmutatta, hogy képes talpra állni, így az összetett harmadik helyén fordulhat rá a második félidőre.

Martin hétvégéje remekül kezdődött, hiszen az első időmérő edzésen megszerezte második pole-ját a brit F3-ban, majd a második időmérőn a második időt autózta, ami azt jelentette, hogy az első futamot az első, a másodikat a második rajtkockából várhatta.

A rajtjai azonban egyik versenyen sem úgy sikerültek, ahogyan szerette volna, így mindkét alkalommal pozíciókat veszített, és bár a tempója végig megvolt ahhoz, hogy az élmezőnyben küzdjön, az első futamon mindkét biztonsági autós újraindításnál elkövetett egy-egy hibát. Így is a 4. helyen végzett, Deagen Fairclough utólagos büntetésének köszönhetően pedig megörökölte a 3. helyet.

A második futamon aztán szintén elérhető lett volna a Rodin Motorsport magyar pilótája számára a dobogó, hiszen Rowan Campbell-Pilling verseny alatti büntetése miatt valójában a 3. helyért csatázott a csapattársával, Maxim Rehmmel, de végül be kellett érnie a 4. hellyel.

A harmadik, fordított rajtrácsos futamot Martin a 11. helyről kezdte, majd remek versenyzéssel egészen a 4. pozícióig kapaszkodott fel, miközben bemutatott egy kiváló dupla előzést a hármas kanyarban, a 4. helyet pedig az utolsó körben szerezte meg Flynn Jackes-től. Az ezen a versenyen bemutatott felzárkózásnak köszönhetően Martin felkapaszkodott a 3. helyre az összetett pontversenyben, így a top 3-ban várhatja a szezon augusztus elején kezdődő második felét.

„Jól indul a hétvége a pole-pozícióval, de már akkor is tudtam, hogy a pálya jellegéből adódóan nehéz lesz megtartani az első helyet. Az ugyanakkor bosszant, hogy az első és a második futamon sem rajtoltam jól, előbbin ráadásul mindkét biztonsági autós újraindításnál elkövettem ugyanazt a hibát. Dühös voltam magamra és elhatároztam, hogy ez többé nem fog előfordulni” – kezdte értékelését Martin.

„A második futamon szintén nem olyan volt a rajtom, mint amilyet szerettem volna, végül pedig itt sem jött össze a várt eredmény. Szerencsére volt még hátra egy versenyen, amin sok minden történt. Sikerült kimaradnom néhány meleg helyzetből és összességében jó versenyt teljesítettünk néhány szép előzéssel. Jó érzés így lezárni ezt a nehézségekkel teli hétvégét és elmenni erre a rövidke szünetre, noha teljesen nem vagyok elégedett, hiszen kétszer rajtoltam az első sorból és egyszer sem sikerült ott végeznem, ahol szerettem volna. Ezért maradt bennem hiányérzet, de a harmadik verseny valamelyest kárpótolt. Most erre koncentrálok, hogy pozitív gondolatokkal tekintsek a szezon hátralevő részére.”

Megmutatta, hogy itt a helye

Akárcsak egy héttel korábban a Hungaroringen, ezúttal is helyszínről követte az eseményeket Kiss Pál Tamás, a Martint menedzselő Motorsport Talent Management (MOTAM) sportszakmai vezetője, egyúttal a magyar versenyző coach-a és mentora. Ő így értékelt:

„Gyönyörű ívet írt le a hétvége ezzel a harmadik futammal, és örülök, hogy Martin felszívta magát. Nagyon sok munka zajlik a háttérben azért, hogy ide eljussunk. Elképesztően nehéz volt az elmúlt két hétvége, és bizonyos szempontból az ausztriai volt nehezebb. A Red Bull Ring egy olyan pálya, amelynek több kanyarja is teljesen eltér Martin stílusától, tehát az a fajta, ultraprecíz, nagyon finom kormánymozdulatok általi vezetés, ami Martint jellemzi, az ezen a pályán bizonyos kanyarokban lassú, ezért sokat kellett dolgoznunk az autó beállításán. Martin teljesen eltérő beállításokkal ment a csapattársakhoz képest, miközben el kellett engednie olyan szokásokat, amelyek máshol működnek, de itt nem. Ez mindig nehéz.”

„Az első két futam küzdelmes volt – azt gondoltuk, hogy előrébb is tudunk végezni, ugyanakkor nem lehet elégszer hangsúlyozni, hogy Martinnak ez a tanulóéve, ami reményeink szerint az egyetlen éve a brit F3-ban, amely során azt várjuk el, hogy másodéves teljesítményt nyújtson. De ezzel nincs gond, én biztosan nem fogok ezen változtatni, mert az én és a teljes menedzsment hitvallása is az, hogy teher alatt nő a pálma. Innentől kezdve csak nehezebb dolgunk lesz.”

„Martin ezen az óriási hullámvasúthoz hasonlatos hétvégén bebizonyította, hogy akármennyire nehéz kihívásokkal néz szembe, képes felállni és megrázni magát. Azt, hogy a versenyzésben elkövetett hibákat, a helyezkedésben, pozíciószerzésben, stresszkezelés terén felmerülő dolgokat így át tudtuk fordítani egy hétvégén belül, az mutatja a háttércsapat munkáját és azt, hogy mekkora a kohézió a MOTAM, a Rodin Motorsport és Martin között. Két éve ez több hétvégébe telt. Fejlődünk, mert mindig van hova, de mindenképpen biztató így lezárni az első félévet a bajnokságban. Martin megmutatta, hogy okkal versenyez ebben a bajnokságban és okkal áll az összetett harmadik helyén.”

A bajnokság összetett állását ITT, a Red Bull Ringen lezajlott hétvége eredményeit ITT lehet elérni. Folytatás augusztus 1-jén és 2-án Silverstone-ban az ötödik fordulóval.

Forrás: MOTAM

Fotó: Makai Gergely | MOTAM