Az Európai Unió sportigazgatóinak ülése: Magyarország Sportügyi Prioritásai
Készült2024-07-12

Az Európai Unió sportigazgatói gyűltek össze Budapesten annak apropóján, hogy július 1-től Magyarország az EU soros elnöke. A találkozón szóba került, hogy hogyan lehetne a nemzetközi sportesemények rendezéséből hosszú távon is a legtöbbet kihozni, különösen a társadalomra gyakorolt hatásaik révén, valamint a sport egészségmegőrző szerepe is. Az NVESZ részéről az eseményen Oláh Gyárfás, az NVESZ elnökségi-, illetve az ENGSO Végrehajtó Bizottságának a tagja, valamint Vargáné Andrejkó Edina főtitkár vettek részt.
Dr. Schmidt Ádám, sportért felelős államtitkár köszöntője után Schmidt Gábor helyettes államtitkár úr ismertette a Sportoló Nemzet Programot. E program célja, hogy a versenysport támogatása mellett a közösségi sportot is erősítse, hiszen az aktív életmód hozzájárul a társadalom egészségéhez és jólétéhez.
A program keretében számos kezdeményezést indult el, melynek célja, hogy minél több ember kapcsolódjon be a sportolásba, függetlenül attól, hogy milyen életkorúak vagy milyen fizikai állapotban vannak. Az államtitkárság kiemelten támogatja az iskolai és az amatőr sportot, hogy már fiatal korban kialakuljon a sport iránti szeretet és elköteleződés.
A program részeként infrastruktúra fejlesztéseket is végeznek, hogy mindenki számára elérhetővé tegyék a sportolási lehetőségeket. Emellett külön figyelmet fordítanak a hátrányos helyzetű csoportok bevonására is, hogy mindenki részesülhessen a sport jótékony hatásaiból.
Összegzésképpen, Magyarország soros elnöksége alatt a sport területén olyan intézkedéseket kíván előtérbe helyezni, amelyek hosszú távon is pozitív hatással lesznek a társadalomra. A nemzetközi sportesemények rendezésének hosszú távú előnyei és a sport egészségmegőrző szerepe mind hozzájárulnak ahhoz, hogy egy egészségesebb és erősebb nemzet épülhessen.
Kiemeltkép: Sportért Felelős Államtitkárság
További híreink
Huszonöt év után új elnöke lesz a jet-ski szövetségnek
Készült2025-03-31
TWG Series 2. nap: kvóta és három magyar arany a zárónapon
Készült2025-03-30
TWGS 1. nap: Két arany, egy ezüst, egy bronz a magyaroknak
Készült2025-03-29
A TWGS visszatér!
Készült2025-03-28
Sakk Eb - Gledura bravúros teljesítménnyel ötödik lett
Készült2025-03-27
Szumó Eb – Dr. Mészáros János lett a kontinensbajnokság fővédnöke
Készült2025-03-26
VK-döntős volt a magyar vegyespáros Portugáliában
Készült2025-03-25
Két fogásnemi érem a klasszik erőemelő Európa-bajnokságon
Készült2025-03-25