Lábtoll-labda-vb: negyedik és ötödik helyeket szerzett a magyar válogatott

Készült2024-11-05

Lábtoll-labda-vb: negyedik és ötödik helyeket szerzett a magyar válogatott

A magyar lábtoll-labda válogatott négy negyedik és három ötödik hellyel zárta az október 25-30. között, a kínai Tiencsinben rendezett világbajnokságot, és ezzel az eredménnyel újra a legerősebb európai nemzet lett.

A Nemzetközi Lábtoll-labda Szövetség (ISF) öt év kihagyás után tartott újra világbajnokságot, a Covid-járványt és szervezeti problémákat leküzdve Párizs után Tiencsinben indulhatott újra a vb-k rendszere. Az elmúlt hektikus időszak és a kínai rendezők előírásai miatt sem lehetett igazán nagy mezőny, csak tíz ország indulhatott, de a legerősebb nemzetek jelen voltak.. A vb-ről Magyarország sem hiányozhatott, a kijutást a Nemzeti Versenysport Szövetség versenysport támogatási pályázatán elnyert pénzösszeg is segítette.

 

A sportágat hagyományosan Kína és Vietnám uralja, de az elmúlt években kezdett felzárkózni hozzájuk Hongkong is. Utóbbi válogatottal néhány számban a magyar csapat is fel tudja venni a versenyt, de reális célként a negyedik helyek megszerzése fogalmazódott meg a magyar csapatvezetésben a vb előtt. Ezt majdnem maradéktalanul sikerült is teljesíteni, ahol a sorsolás nem hozta lehetetlen helyzetbe a magyar egységeket, ott hozták a negyedik helyeket Takács Endre és Tóth Gábor szövetségi kapitányok irányítása mellett.

A sportág klasszikus számában, a csapatban a férfiak, Baranyai Benett, Fehér Zsolt, Horváth Gergő, Lukács Benedek, Lukács Márton, Rab Alexander összeállításban negyedikek lettek. A torna utolsó előtti meccsen vívtak fordulatos, feszültségektől sem mentes bronzcsatát a hongkongiakkal. A magyarok hozták az első játszmát 21-18-ra, majd a második szettben már Hongkong győzött, lemásolva az eredményt. A harmadik szettben, vitatható bíráskodás mellett fej fej mellett haladtak a csapatok, a hosszabbításig eljutó hajrá Hongkongnak sikerült jobban, 23-21-e nyerte a játszmát, és ezzel a mérkőzést is.

Női csapatban a Hornyák Erzsébet, Farkas Lilla, Kovács Brigitta, Kovács Evelin, Szaszkó Dorka, Udvari Boglárka összeállítású egység az ötödik lett. A csoportjukban két erős ellenfelet is kaptak, Vietnámot és Kínát, így nem volt esélyük a legjobb négy közé jutni, pedig a végül negyedik helyen végzett, szerencsés ágra kerülő franciáknál jelentősen nagyobb játékerővel rendelkeznek.

Férfi párosban Horváth Gergő és Rab Alexander éremre pályázott, de a sorsolás nekik sem kedvezett, az elődöntő eléréséhez Hongkongot vagy Kínát kellett volna legyőzniük. Mindkét párossal szoros meccset tudtak játszani, de a bravúr elmaradt. Az alsó ágon már nem volt ellenfelük, az ötödik helyen végeztek. 

Női párosban Farkas Lilla és Kovács Evelin útja egyenes volt az elődöntőbe a csoportjukból, de meglepetést ők sem tudtak okozni az egyelőre más szintet képviselő ázsiai országokkal szemben, az elődöntőben Vietnámtól, a bronzmeccsen Hongkongtól szenvedtek vereséget, és lettek végül negyedikek.

Vegyes párosban Szaszkó Dorka és Lukács Márton próbálta felvenni a küzdelmet a legjobb ázsiaiakkal, de nekik is nagy falatnak bizonyult most még Hongkong és Kína, a négy közé jutásuk viszont egy pillanatig sem volt veszélyben. Simán verték a csoporban az olasz, a francia és a mongol duót is.

Férfi egyéniben Fehér Zsoltnak nagy bravúrt kellett volna bemutatnia, hogy a négy közé verekedje magát. Kínai ellenfele mellett a német David Zentarra is erősebb volt a papírforma szerint. Őket nem is tudta megverni, de csoportharmadikként aztán az ötödik helyért játszhatott, és az olasz Alberto Pampallona legyőzésével, meg is szerezte azt.

Női egyéniben Kovács Brigittától elvárható volt a négy közé jutás, ezt magabiztosan teljesítette is miután csoportjában két ellenfelet, egy mongol és egy olasz játékost is legyőzött.

A világbajnokság ideje alatt tartották meg a ISF kongresszusát is, amelyen ifj. Fehér János elnök és Farkas Lilla ügyvezető elnök vett részt a magyar szövetség képviseletében. A kongresszuson új elnököt választottak. A hongkongi Edmund Yue a tagszervezetek és a világszövetség közötti jobb kommunikációt és a sportág erősebb promótálását ígérte. A tervek szerint a következő világbajnokságot a németországi Hagenben rendezik meg 2026-ban.

 

Forrás: Magyar Lábtoll-labda Szövetség