Footgolf – Tajtyi Róbert első helyről várja az Eb-finálét, 5. helyért játszik a válogatott

Készült2021-10-03

A magyar válogatott hatalmas csatára kényszerítette a világbajnok franciákat a hazai rendezésű footgolf Európa-bajnokságon. A negyeddöntőt végül a nagyot hajrázó magyarok ellen a gallok nyerték 3-2-re.

A match play típusú lebonyolításban a három csoportmeccsen összesen három game-et bukó gallok ellen a két nyert game sem volt elegendő a négy közé jutáshoz.

A délután folyamán elszenvedett, negyeddöntőbeli vereség után magabiztos, 5-1-es sikert aratott Czirbus Tamás legénysége Norvégia fölött, amivel kivívta a lehetőséget, hogy vasárnap az ötödik helyért lépjen pályára. Az ellenfél az olasz csapat lesz reggel 8 órától. Az egyéni kategóriákban mind a szenior, mind a női döntőt kiváló pozícióból várják a mieink. Főleg az előbbiben, ahol Tajtyi Róbert az első helyről várja a finálét. A hölgyeknél Ujvári Izabella csupán két rúgásra van a dobogótól.